تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۲:۴۸ سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۷
Language : FA |
خانه / سِرّ گنجِ ابجدی در ۵ نوبت نماز

سِرّ گنجِ ابجدی در ۵ نوبت نماز

هر نوبت نماز به یکی از پنج تن(ص) تعلق دارد و اسرار باطنی نماز به وجود آن بزرگواران افشا و معنا می‌شود

*نماز ظهر: حضرت رسالت پناه ؛ محمد مصطفی(ص) خود ، اولین گنج خلقت است و مقام اول را دارد.اول یعنی یک و حرفش الف است که تمام حروف را در بردارد چه ظاهری و چه باطنی!!!(رجوع شود به کتاب گنج الف) مَلک این حرف حضرت اسرافیل(ع)  است که مامور احیا و زنده شدن و دمیدن در صور می‌باشد. پس درواقع آنچه در دنیا آمده و می‌آید از گنج وجود و سِرّالاسرار محمدی(ص) است! اولین نماز که ایشان به امر خالق یکتا در آسمان چهارم اقامه کردند و تمام پیامبران مأموم ایشان بودند ، نماز ظهر است و این نماز متعلق به وجود مبارک پیامبر(ص) می‌باشد که رتبه اول خلقت در عالم سِرّ است.

کلمه ظهر یعنی آشکار کننده همه ناپیداها و خداوند کریم وجود مبارک آقا را حقیقتِ ظهر قرار داد و تمام اسرار و احوالات و قوانین و احکام و دستورات خود را برای حیات دنیا و آخرت و جمع جمیع تمام احکام و دستوراتی که در ۱۰۴ کتاب آسمانی به پیامبران پیشین داده بود ، همه را یکجا در کتاب آسمانی و کلام الله خود یعنی قرآن مجید به قلب مبارک پیامبر(ص)نازل فرمود { آیه ۵۹ سوره مبارکه انعام: … ولا رطبٍ و لا یابسٍ الا فی کتابٍ مبین ؛ هیچ تری و خشکی نمی‌ماند مگر اینکه در کتابِ آشکار کننده و مبین (قرآن) آمده است}.

همانطورکه همه‌ی حروف در گنج الف ظاهر شد ، همه معانی و معلومات از علوم کامله هم از الف وجودِ پر فیض و برکت رسول اکرم(ص) ظُهر شد! و کتاب آسمانی ایشان بالاترین معجزه قرار گرفت زیرا کلام الله و کتاب الله است! خودِ بزرگوارش هم مقام اشرف و اکرم و اَتَم و اَدوَم و اقدَم همه مخلوقات شد و همینطور اهل بیت محترمش هم در تمام خلقت ، سید هستند: خانم فاطمه زهرا(س) سیده النساء العالمین ؛ تنها دردانه خلقت در عالم است. امیرالمؤمنین علی(ع)؛ سیدالاوصیاء در بین تمام پیامبران و اوصیاء است. امام حسن(ع) ؛ سید الاسباط ؛ بالاترین مقام سبط اکبر بین تمام فرزندان پیامبران را داراست و امام حسین(ع)؛ سیدالشهدا ؛ بالاترین مقام شهدا (از اولین تا آخرین) در دنیا و آخرت است. و هر دو وجود مبارک ، سید الشباب اهل الجنه هستند. و به همین ترتیب هر یک از  چهارده نور مطهر(ص) در تمام خلقت ، سید هستند!

پس در آسمان رسالت ، خورشید وجود پیامبر(ص) ظُهرِ وجود و مقامش الف است.

*نماز عصر: متعلق به حضرت علی(ع) است که معصوم دوم و مرتبه خلقت نوری ایشان درعالم سِرّ به عدد ۲(=ب) است و مقام باطن ایشان ظرف خالص و مخلص عمل کننده و امام جمع الجمع قرآن عزیز ، ناطق قرآن کریم و ظهور دهنده اسرار آن از عالم اعلا به عالم سفل دنیا ، جداکننده نوراز ظلمات و در لباس ولایت ، به نتیجه رساننده اهداف همه‌ی پیامبران {مخصوص حضرت محمد(ص)} در دنیا و آخرت است که ایشان صاحب مقام حرفِ ب است و هیچ انسانی بدون ورودی از باء بسم الله الرحمن الرحیم ، ورودی درعمل به باطن قرآن و گرفتن تمام محتوا و قبولی از قرآن را ندارد! یعنی تا شیعه و پیرو علی(ع) و فرزندان معصومش(ص) نباشیم راهی به باطن قرآن که همان نور ایمان و هدایت است و حقیقت نماز که عمود دین است{پیامبر(ص) :الصلاه عمود الدین} ، نداریم. یعنی راه وصل شدن به اعلا (که اسم مبارک خداوند است) و رسیدن به اعلای رضای خدا(مقامِ قرب الهی) ، راهی جز از صراط علی(ع) و یازده ذریه نورانیش(ص) نیست.

حرفِ ب در دستور زبان حرف همراهی ، ربط  و وصل است { جالب است که کلمه مَعَ در عربی ، به معنی با (همراه) است که عدد ابجد کلمه مع=۱۱۰ و برابر با عدد ابجد نام مبارک علی(ع)  است} پس خوب امیرالمؤمنین علی(ع) را بشناس! نام یکی از سوره‌های قرآن کریم ، سوره مبارکه عصر است و عدد ترتیب نزولش بر قلب مطهر پیامبر(ص) ۱۳ است که امیرالمؤمنین(ع) در ۱۳ رجب بدنیا آمدند و در واقع به وجود مطهرش سی،زده شد (رجوع شود به کتاب مهندسی خلقت).پس امام علی(ع) {و در بطنش یازده ذریه نورانی(ص)} همان عصر وجود است. بنابراین باطن نماز ظهر و عصر شد: الف ، با .  پس اگر به حقیقت نماز خوب دقت کنیم متوجه می‌شویم که رسالت و ولایت ، حقیقت الفبای دین و عباداتمان (بخصوص نماز) است پس قبولشان بر همه ما فریضه است که هر کس از رسولان و اولیاء دین تمرّد کند ، ظلم کرده و جریمه سختی می‌شود.

*نماز مغرب:متعلق به وجود حضرت فاطمه(س) است که معصوم سوم و مرتبه خلقت نوری ایشان درعالم سِرّ به عدد ۳(=ج)است. اما کلمه مغرب یعنی ظرف گیرنده‌ی غروب یعنی افول نور خورشید (اسم مفعول غروب است). همانطورکه بیان شد حقیقت نماز ظهر، خورشید رسالت  و حقیقت نماز عصر، خورشید ولایت است پس در حقیقت در ظرفِ مغرب عالم امکان ؛ وجود مبارک سیده النساء العالمین ؛ فاطمه زهرا(س) ، دو خورشید افول دارد و او ظرفِ کامل است که حقیقت جمعِ عدد الف و با می‌باشد ؛ عدد ابجد حرفِ ا=۱ و حرفِ ب=۲ است که در جمع می‌شود ۳ (۳=۲+۱) که با دو معنی زیبا ، مغرب را معرفی می‌کند : ۱) عدد ۳ برابر حرفِ ج است که جهیدن و جهان شدن را ظهور می‌دهد و تمام هستِ عالم به وجود حرفِ ج که ظهور حقیقت آب است(آب=۳) ، ظاهر می‌شود و خداوند کریم در آیه ۳۰ سوره مبارکه انبیا می‌فرماید:… و جعلنا من الماءِ کلّ شیءٍ حی. پس همه چیز از آب زنده شد! ۲) نماز مغرب ۳ رکعت است و صاحبش ، کوثر عالم وجود ؛ حضرت فاطمه زهرا(س) می‌باشد.

هر جا آب باشد ، آبادانی و سبزی می‌آید پس بعد از نماز مغرب ، نماز عشاست که متعلق به سبزپوش آل محمد(ص) است!

*نماز عشا:متعلق به امام حسن مجتبی(ع) ؛ سبزپوش آل محمد(ص) است که ایشان چهارمین معصوم است و مرتبه خلقت نوری آقا در عالم سِرّ ، عدد ۴ می‌باشد (نماز عشا هم ۴ رکعت است) و ۴=داست که دال خوانده می‌شود و یکی از اسماء پروردگار عالم ، دال می‌باشد که خود، دلیل خلقت است.و حرف دال ، هدف و غایت ظهوری ابدی و اراده و مشیت خلقت در عالم ازلی است. گنج معصومیت آقا به عدد ۴ ؛ پایه‌ی اربعین و ربیع واقعی را ظهور داد ، درحالیکه یکی از صفات ذاتی پروردگار عالم ، حی است و باطن عالم سرمد تا علم اسفل را در گنج حیات و حقیقت اربعین جلوه می‌دهد چراکه جلوه‌ی حی ، حقیقت سبزی و حیات طیب و طهارت محض است. از خداوند سبحان ، هرگز غیر از این همه زیبایی سرنمی‌زند و او خیر محض و زیبایی محض و حیات محض و سبحان محض می‌باشد! 

چنانچه در عالم بالا ، وجود مبارک چهارمین معصوم(ص) به حرف دال ، در حقیقت اسرار الف-با-جا را افشا می‌کند و ا ب ج د ظاهر می‌شود. با ظهور خلقت خانم فاطمه زهرا(س) که حقیقت آب و کوثر وجود است ، سبزی و گنج حسن(ع) آشکار می‌شود زیرا هر جا آب است ، سبزی و حیات و زندگی و سلامت و طهارت پا برجاست! و درخت شجره طیبه که طبق آیه ۲۴ سوره مبارکه ابراهیم(ع) اصلها ثابت و فرعها فی السماء است ؛ شاخه‌های سبزش عالم را فرامی‌گیرد (الم ترکیف ضرب الله مثلا کلمه طیبه کشجره طیبه اصلها ثابت و فرعها فی السماء).

*نماز صبح: تا اینجا ۴ حرف ا ب ج د به عدد ۱ ، ۲ ، ۳ و ۴ ظاهرشد که در جمع می‌شود ۱۰ که برابر با حرفِ ی است و وقتی کنار چهار حرف دیگر قرار می‌گیرد ابجدی می‌شود ۱+۲+۳+۴=۱۰ »ا(=۱)،ب(=۲)،ج(=۳)،د(=۴)،ی(=۱۰) و وجود مبارک امام حسین(ع) که خود به عدد ۱۰ بدنیا آمده ( ۱خودش +۹ ذریه نورانی در بطنش) ، حرفِ ی را با خود آورده است و با نماز صبح که متعلق به ایشان است ، گنج عشر بر همگان آشکارمی‌شود! درواقع شاید حساسیت این نماز که در قرآن عزیز هم می‌فرماید که وقت این نماز را مواظبت کنید ( آیه ۲۳۸ سوره مبارکه بقره: حافظوا علی الصلوات والصلوه الوسطی و قوموا لله قانتین) به این دلیل باشد که نماز صبح ، جمع کننده تمام اسماء مبارک است و نمازصبح  حقیقتش مصباح الهدی خودِ امام حسین(ع) (بین ظلمات شب و نورانیت صبح  است) و درواقع یخرجهم من الظلمات الی النور می‌باشد.

بنابراین ۴ نماز قبل با نماز صبح ، ۴ روی ۱۰ می‌شود(۱۰=۴+۳+۲+۱) درواقع باطن ۱۴ معصوم(ص) و تمام حروف الفبای ابجدی(یعنی تمام ۲۸ حرف قرآن مجید)! و جمع ارقام ۱۴ می‌شود ۵ (۵=۴+۱) که در شبانه روز ۵ نوبت نماز واجب شده است و نماز، ۵ رکن دارد. درحالیکه وجود مبارک پنجمین معصوم(ص) ؛ امام حسین(ع) است و مرتبه خلقت نوری آقا در عالم سِرّ ، عدد ۵ می‌باشد که جمع کننده تمام اسرار خلقت و حلقه بندگی است. و پنجمین رکن نماز، سجده است که اباعبدالله الحسین(ع) در قتلگاه سر به سجده بندگی و رضای خداوند گذاشت و برنداشت تا سر مبارکش از بدن جدا شد… .

نکته دیگر اینکه در سجده باید ۷ موضع بدن ساجد شود و ۲سجده یک رکن محسوب می‌شود درواقع ۲ تا ۷ تا ساجد می‌شوند یعنی ۱۴ تا و ۵=۴+۱ که پنجمین رکن نماز ، سجده است و ارکان نماز به سجده بسته می‌شود.{ امام حسین(ع) پنجمین معصوم(ص) است و ۹ ذریه نورانی در بطنش که می‌شود ۱۴(۱۴=۹+۵)}. در نمازهای واجب از ۲ رکعت کمتر نداریم و آن هم نماز صبح است که در هر رکعت ۱۴ موضع بدن، ساجد می‌شود و در ۲ رکعت می‌شود ۲۸ تا (۲۸=۲×۱۴) و عدد ابجد نام مبارکحسین(ع)=۱۲۸ است یعنی ایشان با شهادتش ، تمام ۲۸ ارکانِ حروف قرآن را حفظ فرمود.

نکته: ۳ نماز ظهر، عصر و عشا ۴ رکعتی و نماز مغرب هم ۳ رکعت است حال اگر ۴ را به توان ۳ برسانیم۶۴ ، برابر با عدد ابجد کلمه دین می‌شود و اگر در عدد ۲ رکعت نماز صبح ضرب کنیم ۱۲۸ می‌شود یعنی برابر با عدد ابجد نام مبارک حسین(ع)!!! {۱۲۸=۲×(۴×۴×۴)}

حال خوب متوجه شدیم که نماز، الفبای خلقت و تأویل و معنای حقیقت قرآن کریم و حقیقت وجود انسان‌های کامل یعنی ۱۴ معصوم(ص)هستند که ما تا شیعه و پیرو واقعیشان نباشیم و عامل به آیات قرآن قرارنگیریم و الفبای عملمان با آن عزیزان تطبیق نکند، نمازی نخوانده‌ایم و به حقیقت نماز که تنهی عن الفحشا و المنکر است نمی‌رسیم(آیه ۴۵ سوره مبارکه عنکبوت:اتل ما اوحی الیک من الکتاب و اقم الصلوه ان الصلوه تنهی عن الفحشاء والمنکر و لذکرالله اکبر والله یعلم ما تصنعون)!

*با توجه به مطالب بالا که پیرامون اسرار اوقات نماز بیان شد نتیجه می‌گیریم :

از آنجا که معرفت اوقات نماز و صاحبان نماز را در حروف ابجدی خواندیم و اعدد ، روح حروف هستند و نماز ، صورت انسان کامل است. پس تمام باطن قرآن و باطن حروف هم در آن کامل است چراکه قرآن مجید ۴ سجده واجب دارد که در ۲ رکعت نماز مقبول ، ۴ سجده است پس قرآن ، همان نماز است و نماز ، همان قرآن است! و قرآن ، تماما وجود مبارک ۱۴ نور مقدس(ص) است و ۱۴ نور مقدس(ص) ، تماما باطن قرآن هستند.اگر مثل یک معادله بنگریم و این حقیقت برای همه باز شود دیگر نماز را سبک نمی‌شمارند!

در احکام آمده است که باید حدود احکام نماز و حتی صورت ظاهری آن (تجوید و قرائت) و ۴۰۰۰ مسائل نماز را در حدّ واجبات بشناسیم و بدانیم وعمل کنیم زیرا نماز، وجود حقیقی دارد. چراکه اگر غلط بخوانیم و یا مثلا شک کنیم(شکیات صحیح) و آن نماز را اصلاح نشده رها کنیم (حتی اگر بخواهیم دوباره آن را ادا کنیم) ، در قیامت گروهی وجودهای بی دست و پا ، دور ما را می‌گیرند که از وحشت می‌پرسیم اینها کیستند؟! جواب می‌آید : نمازهایی‌اند که بدون اصلاح رها کردید و حالا باید جوابگویشان باشید!

همانطورکه بیان شد باطن اوقات نماز به حروف ابجدی (۱۰=۴+۳+۲+۱) و ۴ روی ۱۰ یعنی ۱۴ رسید… . الفبای عربی ۲۸ حرف است که ۱۰=۸+۲ پس درواقع تمام الفبا در حروف ابجد جمع شده است{(ا=۱)+(ب=۲)+(ج=۳)+(د=۴) =۱۰ (=ی)}. بنابراین نماز ، تمام حروف است.

در نمازهای واجب بیشتر از ۴ رکعت (نماز ظهر،عصر،عشا) و کمتر از۲رکعت (نماز صبح) نداریم. عدد ۲ ، برابر حرف ب است. و به فرموده پیامبر(ص) تمام محتوای قرآن در سوره مبارکه حمد و تمام آن در بسم الله و تمامش در حرفِ ب قرار دارد. حال جالب نیست که تمام قرآن هم ۲ رکعت نماز است {که در رکعت اول و دوم ، خواندن سوره مبارکه حمد واجب است} و تمام سوره‌های قرآن مجید با حرفِ ب شروع می‌شود! عدد ابجد ۲ به حروف ۱۰ می‌شود(دو=۱۰) و آیا نماز صبح متعلق به امام حسین(ع) نبود که ایشان به عدد ۱۰ بدنیا آمده ؟و این عدد برابر حرف ی است (عرب آن را ، یا می‌خواند). و تمام اوقات نماز در عدد ۱۰ یعنی حرف ی غرق است زیرا ۱(ظهر)+۲(عصر)+۳(مغرب)+۴(عشا)=۱۰ یعنی همه ، در نماز صبح جمع‌اند و صاحب نماز صبح ؛ مصباح الهدی و سفینه النجاه ؛ امام حسین(ع) است ( درواقع ۱ خودش+۹ ذریه نورانی در بطنش) پس در حقیقت نماز صبح متعلق به ۱۰ معصوم(ص) است. و عالم قیامت در صبح قیامت تجلی می‌کند(یوم القیامه). و دنیا امتحانش می‌شود عدد ۱۰ که به عربی عشر خوانده می‌شود و دنیا درعشرغرق است ؛ کلّ یوم عاشورا و کلّ ارض کربلا .